Okienko transferowe ZUS – OFE tylko do 31 lipca!

Okienko transferowe ZUS – OFE tylko do 31 lipca!

Okienko transferowe ZUS – OFE otwarte tylko do 31 lipca! Do tego dnia możemy zdecydować, czy całość składki emerytalnej ma być odprowadzana do ZUS, czy przekazywana do OFE. Do tej pory oświadczenie złożyło 87 tys. osób. Na kolejne otwarcie okienka transferowego będzie trzeba czekać 4 lata.

Okienko transferowe zostało otwarte 1 lipca br. Do końca tego miesiąca decydujemy, czy całość składki emerytalnej ma być odprowadzana do ZUS, czy przekazywana do OFE. Przypomnijmy, że chodzi tu o tzw. II filar – 2,92 proc. wymiaru składki. Pozostała jej część (16,6 proc.) trafia do ZUS.

Jeżeli nie będziemy zmieniać decyzji podjętej w poprzednim okienku transferowym w 2014 r. lub przy okazji wchodzenia na rynek pracy po zamknięciu poprzedniego okienka, to nie musimy składać żadnych deklaracji. Jeżeli jednak miejsce przeznaczenia składki chcemy zmienić, to należy wypełnić specjalne oświadczenie dostępne w każdej placówce ZUS oraz na stronie internetowej ZUS – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Decyzji nie podejmują osoby, którym do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego pozostało 10 lub mniej lat.

Oświadczenie można dostarczyć osobiście, za pośrednictwem poczty, poprzez zusomaty dostępne w większych jednostkach ZUS przez 24 godziny na dobę lub za pośrednictwem platformy internetowej PUE.

Najbliższy, kolejny termin otwarcia okienka to 1 kwietnia do 31 lipca 2020 r.

Więcej informacji można uzyskać w każdej placówce ZUS, na stronie internetowej ZUS za pośrednictwem swojego profilu na PUE lub dzwoniąc pod numer Centrum Obsługi Telefonicznej: 22 560 16 00.

Źródło: irpoznan.pl

fot. A. Nowak

 

Previous Leszno - jakie zmiany czekają uczniów od września
Next Koło - policjanci wezwani do awantury domowej wykryli amfetaminę i papierosy bez akcyzy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy w deklaracji PIT 36 należy wykazać dotację z urzędu pracy?

Osoby bezrobotne zamierzające otworzyć własną firmę mogą uzyskać wsparcie finansowe w postaci dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Zgodnie z zasadami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotacja dla bezrobotnego

Strefa Biznesu 0 Comments

Kurs spawacza daje pracę

W Wielkopolsce rośnie popularność kursów zawodowych. Jest to spowodowane tym że w Polsce spawacz może zarobić 3-4 tysiąca złotych. Na Zachodzie – jest to ta sama liczba ale już w

Strefa Biznesu 0 Comments

Września: Fabryka Volkswagena prawie gotowa, czas kształcić kadry

Budowa fabryki niemieckiego producenta samochodów zmierza ku końcowi. Zrealizowano już 95% prac. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, produkcja ruszy w drugiej połowie tego roku. Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź