Ostrów Wielkopolski – podsłuchiwano przewodniczącego RM?
W Urzędzie Miejskim w Ostrowiu Wielkopolskim wykryto urządzenie mogące służyć do podsłuchu. Tajemniczy przedmiot znaleziono w gabinecie Przewodniczącego Rady Miejskiej, podczas prac porządkowych.
Urządzenie znajdowało się pod fotelem przewodniczącego Rady Miasta. Prezydent Miasta, Beata Klimek o zdarzeniu powiadomiła policje oraz prokuraturę.
„Urządzenie podsłuchowe” zostało przekazane policji. Ponadto – zgodnie z procedurami zawartymi w art. 12 § 1 Kodeksu postępowania karnego – Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, wczoraj, 12.07.2016 roku, złożyli Wniosek o ściganie przestępstwa w Prokuraturze Rejonowej i Komendzie Powiatowej Policji. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
Źródło: umostrow.pl
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI PRZYGOTOWYWALI DZIECI DO WAKACJI
Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji konińskiej komendy zorganizowali festyn dla uczniów klas Piątych szkół podstawowych w Koninie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rychwale. Rozmawiali oczywiście o bezpieczeństwie w czasie
ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH W SZEREGACH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI
Po raz trzeci w tym roku w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na
PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ „NA POLICJANTA”
Policjanci z Poznania przypominają i przestrzegają przed oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców i podając się za policjanta, próbują wyłudzić pieniądze. W ostatnich dniach było 9 takich sytuacji – we wszystkich