Poznań – od dziś nie kursują tramwaje na odcinku ul. Głogowskiej

Poznań – od dziś nie kursują tramwaje na odcinku ul. Głogowskiej

Zakończył się remont zwrotnicy na skrzyżowaniu Głogowska / Hetmańska oraz roboty na ul. Hetmańskiej. Prace rozpoczęły się natomiast przy zajezdni na ul. Głogowskiej. Zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do 24 lipca br.

Od dziś na ul. Głogowskiej od Hetmańskiej do Dworca Zachodniego oraz na Hetmańskiej od Głogowskiej do 28 Czerwca 1956 r. odbywa się będzie normalny ruch tramwajowy.

Tramwaje nie będą kursować od pętli Górczyn do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska.

Zmiany tras tramwajowych:

· tramwaje linii 1, 11 i 27 wracają na swoje trasy,

· tramwaje linii 0, 5 i 8 nadal kursować będą zmienionymi trasami,

· przywrócone zostanie kursowanie tramwajów linii 14 – na trasie zmienionej,

· zawieszone do końca okresu wakacyjnego będzie kursowanie linii 19,

· zlikwidowana zostaje linia wahadłowa nr 28.

Autobusy za tramwaj na odcinku ul. Głogowskiej:

GÓRCZYN – Głogowska – Winklera – Kasprzaka – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – GÓRCZYN

Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:

· „Górczyn” – dworzec autobusowy, peron 5,

· „Sielska” – w obu kierunkach przystanek tramwajowy,

· „Krauthofera” – w obu kierunkach przystanek tramwajowy,

· „Głogowska/Hetmańska” – przystanek na ul. Hetmańskiej między ulicami Kasprzaka a Głogowską (dla linii 79) po stronie południowej.

Na Górczynie autobusy odjeżdżać będą z peronu 5, z którego odjeżdżać będą także autobusy linii 82. Autobusy linii T5 ustawiać się będą do odjazdu czołem do wiaduktu, natomiast autobusy linii 82 czołem do ulicy Zgoda.

Przywrócone zostaje funkcjonowanie przystanków tramwajowych „Traugutta” na ul. Hetmańskiej, „Kolejowa” oraz „Głogowska/Hetmańska” na ul. Głogowskiej (od nocy 4/5 lipca także dla autobusów nocnych) i na ul. Hetmańskiej w kierunku Kolejowej.

Przystanki „Głogowska/Hetmańska” między ulicami Głogowską a Kasprzaka nadal pozostają czynne i obowiązują dla wszystkich tramwajów.

Wyłączona z użytkowania będzie pętla tramwajowa „Górczyn”, natomiast przystanki „Sielska” i „Krauthofera” obsługiwane będą tylko przez autobusy. Likwidacji ulega przystanek tymczasowy „Głogowska/Hetmańska” na ul. Głogowskiej przy ul. Potockiej (dla linii 28). Przystanek „Traugutta” na ul. 28 Czerwca 1956 r. przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską (od strony rynku Wildeckiego) będzie wyłączony z użytkowania.

Prace na ul. Głogowskiej potrwają do niedzieli, 24 lipca 2016 r. włącznie.

Previous Podróż „szyta na miarę”
Next Kalisz - Miał 2,5 promila alkoholu. Wiózł kobietę i 3 dzieci

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

W Poznaniu 64 proc. lokali znalazło najemców

Fundusz Mieszkań na Wynajem przyciąga młodych ludzi. W inwestycji w Poznaniu wynajęto dwie trzecie ze 124 mieszkań. Projektem zainteresowane są przede wszystkim osoby w wieku 25-35 lat, single lub pary z dzieckiem, na

Wiadomości 0 Comments

FIKCYJNA KRADZIEŻ SAMOCHODU I ZARZUTY DLA DWÓCH OSÓB

Zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań usłyszała 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która zawiadomiła leszczyńską Policję o fikcyjnej kradzieży samochodu wraz z towarem, wartego ponad 100 tysięcy złotych.

Poznań 0 Comments

Oficjalne stanowisko Prezydenta Miasta Poznanie w sprawie obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku

– Prezydent Miasta Poznania nie otrzymał odpowiedzi z Ministerstwa Obrony Narodowej na pismo z dnia 9 czerwca br., w którym prosił o odstąpienie od apelu pamięci, zawierającego wspomnienie ofiar katastrofy smoleńskiej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź