ZATRZYMANI W ZWIĄZKU Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ

ZATRZYMANI W ZWIĄZKU Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy, w bagażu należącym do 18-latki zabezpieczyli amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Kolejne porcje narkotyków znaleziono w mieszkaniu 28-letniego kaliszanina. Podejrzani w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających. Mężczyzna, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Dzięki pracy funkcjonariuszy narkotyki nie trafią na rynek.

14 czerwca br. po godzinie 20:00 policjanci zatrzymali na terenie Kalisza, do kontroli kierowcę renault. Mundurowi podejrzewali, że siedzący za kierownicą pojazdu 19-letni mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze znaleźli, w bagażu należącym do 18-letniej pasażerki pojazdu, narkotyki. Nastolatka przewoziła 100 gram amfetaminy, 30 tabletek ekstazy oraz blisko 0,3 grama marihuany. W toku dalszych czynności związanych ze sprawą przeszukano mieszkanie 28-letniego kaliszanina, gdzie zabezpieczono blisko 900 gram amfetaminy oraz 160 tabletek ekstazy. Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków, to kwota blisko 40 tys. złotych. Dzięki skutecznej pracy policjantów, tysiąc działek dilerskich amfetaminy oraz 190 tabletek ekstazy nie trafi na rynek. Jest to jedna z większych ilości narkotyków, przejęta w tym roku przez kaliskich policjantów.

Podejrzanym w tej sprawie, 18-letniej mieszkance Jarocina oraz 28-letniemu kaliszaninowi zarzuty przedstawił prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Oboje odpowiedzą za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za czyn którego się dopuścili grozi kara 10 lat więzienia.

Mężczyzna, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 18-latka została objęta policyjnym dozorem.

Odpowiedzialności nie uniknie również kierowca renault. Jeśli badania laboratoryjne krwi pobranej od 19-latka wykażą w jego organizmie obecność narkotyków, usłyszy on zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Previous KOLEJNE URATOWANE ŻYCIE...
Next POLICJANCI ZATRZYMALI HANDLARZY NARKOTYKAMI

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

DWA ZARZUTY I ARESZT ZA NAPAD NA TAKSÓWKARZA

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-latek z Gniezna. Prokuratura zarzuca mu, że we wtorek nad ranem napadł na jednego z miejscowych taksówkarzy, ranił go nożem powodując powierzchowną ranę o

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 100 TABLETEK EKSTAZY

Kara nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego zatrzymanemu przez kaliskich policjantów. 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków odurzających. Decyzją prokuratora

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

STUDENT UPRAWIAŁ MARIHUANĘ W AKADEMIKU – WPADŁ W RĘCE POLICJANTÓW

Leszczyńscy policjanci zatrzymali studenta, który w akademiku hodował krzewy marihuany. To 21-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W jego akademickiej szafie policjanci znaleźli dwie około metrowe rośliny konopi oraz przyrządy służące do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź