POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Leszczyńscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie gospodarstwa rolnego w okolicach Kościana. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili elementy kilkunastu pociętych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie kilka tygodni temu, natrafili na trop dziupli samochodowej, usytuowanej na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie kościańskim. Posesja usytuowana była w małej wsi, w ustronnym miejscu, które nie budziło żadnych podejrzeń.

8 maja br. po wejściu funkcjonariuszy na teren nieruchomości okazało się, że w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się kilkanaście, kilkuletnich pociętych samochodów różnych marek. Auta pochodziły z kradzieży mających miejsce na terenie Niemiec, a dokonanych zaledwie kilkanaście, a nawet kilka dni wcześniej.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z tą sprawą: 43-letniego właściciela posesji w powiecie kościańskim, gdzie ujawniono skradzione auta oraz 25-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który skradzione samochody dzielił na podzespoły.

Śledczy obojgu zatrzymanym ogłosili zarzuty paserstwa, dotyczące ukrywania sześciu samochodów skradzionych za zachodnią granicą, wartych blisko pół miliona złotych.

W dalszym toku tej sprawy, 16 maja br. policjanci zatrzymali na terenie powiatu poznańskiego, 35-letniego mieszkańca Poznania. Ten mężczyzna usłyszał identyczne zarzuty jak poprzednicy. Jego rolą była internetowa sprzedaż podzespołów i części samochodowych pozyskanych ze skradzionych aut.

Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek kościańskiej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Previous POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ
Next PILSKI POLICJANT ZDOBYŁ PUCHAR POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU-JITSU

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Policjanci zatrzymali czternaście osób za handel narkotykami

Poznańscy policjanci od ponad roku rozpracowywali grupę osób zajmującą się handlem narkotykami na terenie Piątkowa. Funkcjonariusze zatrzymali czternaście osób w związku z przestępstwami narkotykowymi. Posiadanie, udzielanie, wprowadzanie do obrotu oraz

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą

Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie. Jej małżonek poprosił policjantów z Trzemeszna, którzy w Poznaniu wykonywali swoje obowiązki, by pomogli mu przetransportować żonę do szpitala na ul. Polną. Niecodzienne wydarzenie z

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

KOLSCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze odkryli dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź