Poznań – konferencja naukowców przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki

Poznań – konferencja naukowców przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki

Wczoraj w Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polską Akademię Nauk. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Konferencja jest częścią cyklu spotkań organizowanych przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki pn.: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”. Kongres odbędzie się w Krakowie.

Naukowcy chcą odpowiedzieć sobie na pytanie, jak podnieść poziom polskiej nauki. Wyznaczono już główny kierunek działań –  koncentrację na jakości twórczości naukowej, zamiast na ilości.

– Na uczelniach na całym świecie toczy się walka o zasoby ludzkie. Nie możemy pozwolić na to, aby polscy najambitniejsi studenci i najlepsi badacze wyjeżdżali w poszukiwaniu doskonałości naukowej zagranicę. W warunkach globalnej konkurencji musimy kierować się przekonaniem, że tylko najlepszy jest wystarczająco dobry – stwierdził minister Jarosław Gowin.

Obecna dyskusja ma pomóc ustalić jak administracja państwowa oraz środowiska akademickie mogą współdziałać, by doprowadzić do zwrotu polskiej nauki ku badaniom przełomowym, zarówno podstawowym, jak i stosowanym.

 

Źródło: www.nauka.gov.pl

Fotografia: uw.gov.pl

Previous POLICJA POSZUKUJE ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNY
Next BYŁ POSZUKIWANY, POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Poznańskie Kaziuki

W Poznaniu odbyły się po raz 24 Kaziuki. Jarmark jest corocznie odwiedzany przez ogromnie rzesze mieszkańców Poznania i nie tylko. Kaziukowa tradycja pochodzi z Wilna i jest podtrzymywana przez Towarzystwo

Poznań 0 Comments

Wysokie stężenie pyły PM 10 w Poznaniu

W stolicy i na południu kraju poziom smogu osiągnął stan alarmowy. W Poznaniu stężenie pyłu PM 10 przekroczyło poziom dopuszczalny. Szczególnie niekorzystne wskazania dotyczą okolic stacji pomiaru przy ul. Dąbrowskiego.

Wiadomości 0 Comments

Pomnik Wdzięczności w Poznaniu – Prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawia swój punkt widzenia

O sporze wokół Pomnika Wdzięczności pisaliśmy krótko przy okazji uroczystości poświęcenia figury Jezusa. Dziś kolejna odsłona – swój punkt wiedzenia w liście do mieszkańców przedstawia Prezydent Jacek Jaśkowiak. Przedstawiamy tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź